RSSВерсія для друку
Новинки у галузі медичного права. Книжкова полиця.

Новинки у галузі медичного права. Книжкова полиця.

Саманта Хейлідей. Етика у сфері репродуктивного здоров’я і право. Порівняльний підхід. – Оксфорд: Routledge-Cavendish, 2013. – 350 с.

Samantha Halliday. Reproductive Ethics and the Law: A Comparative Approach. – Oxford: Routledge-Cavendish, 2013. – 350 p.

У книзі висвітлені актуальні проблеми дослідження репродуктивного здоров’я людини. Спираючись на критичний аналіз правил медичної етики та правових норм різних правових систем, автор обґрунтовує напрями реформування законодавства Великої Британії. Осмислюючи зв’язки між законом і медичною етикою у низці країн, у тому числі Німеччині, США, Франції, Ірландії, Австралії,

Нідерландах і Бельгії, він досліджує численні проблеми, зокрема, статус ембріона людини,

невдалу стерилізацію, вагітність недієздатних, такі міжнародні стандарти, як Конвенція про

захист прав і гідності людини у зв'язку з використанням досягнень біології та медицини.

Видання становить інтерес для тих, хто вивчає право загалом і медичне право зокрема.

 

Чарльз Фостер. Вступ до медичного права. – Оксфорд: Oxford University Press, 2013. – 160 с.

Charles Foster. Medical Law: A Very Short Introduction. – Oxford: Oxford University Press, 2013. – 160 p.

Медичне право пов'язане з людським здоров’ям і тим, що відбувається з її тілом протягом нашого життя та після смерті. Коли у нас виникають проблеми зі здоров’ям, ми хочемо знати наші права і норми, що регулюють поведінку лікарів, у руки яких доводиться віддавати свої життя і тіло. У книзі висвітлені наріжні питання медичного права: трансплантація органів, аборти, відмова від медичного

втручання, евтаназія, лікарська таємниця, досліди на людях. Кращому зрозумінню окреслених проблем та їх значущості допоможуть описані приклади з практики.

 

Кері Лін Макінтош. Клонування людини: чотири омани та їх правові наслідки. – Кембридж: Cambridge University Press, 2012. – 328 с.

Kerry Lynn Macintosh. Human Cloning: Four Fallacies and Their Legal Consequences. –

Cambridge: Cambridge University Press, 2012. – 328 p.

Від моменту народження овечки Доллі технології клонування перебувають у вирі дискусій. Людство з відразою ставиться до перспективи появи людських копій, штучно створених чоловіків і жінок, нечесних творців і воскресіння мертвих. Таке ставлення спричинило серйозні правові наслідки – законодавчу заборону дослідження стовбурових клітин, як і клонування дітей. Але, можливо, ми обманюємо самих себе? А якщо все, що ми  знаємо про клонування людини, породжене інтуїцією, а не базується на фактах? Чотири  міфи про клонування людини та їх правові наслідки покладені в основу цієї відчайдушної подорожі лабіринтами науки, психології та права. Спираючись на джерела, від науково-фантастичних фільмів до протоколів засідань Конгресу США, книга висвітлює роль, яку зіграв психологічний есенціалізм у дослідженні проблематики заборони клонування, пояснює, як приховані страхи змусили консерваторів і лібералів діяти всупереч своїм заповітним ідеалам і цінностям.

 

А. Алграні, Р. Беннет, С. Ост. Біоетика, медицина та кримінальне право: Конфлікт між кримінальним правом і біоетикою: Прямуючи хиткою стежиною. – Кембридж: Cambridge University Press, 2012. – 305 с.

A. Alghrani, R. Bennett, S. Ost. Bioethics, Medicine and the Criminal Law: The Criminal Law and Bioethical Conflict: Walking the Tightrope. – Cambridge: Cambridge University Press, 2012. – 305 p.

Хто має право визначати, що в медичній практиці етичне і законне? Судді? Лікарі?

Вчені? Чи, можливо, хтось інший? У книзі проаналізовано, наскільки ефективним є кримінальне право як засіб вирішення етичних конфліктів у сфері надання медичної допомоги. Зокрема, висвітлено такі ключові питання: яким чином кримінальне право регулює контраверсійні біотичні проблеми; позитивно чи негативно воно впливає на регулювання біоетичних проблем; чи спроможний закон регламентувати моральні суперечності? Видання покликане допомогти читачеві сформувати виважену позицію стосовно того, наскільки легітимним, з етичної точки зору, є застосування кримінального закону як для регулювання медичної практики та наукової діяльності, так і для вирішення біоетичних проблем.

 

Піщіта О.М. Юридичні ризики медикаментозної терапії: Посібник для лікарів і юристів. – Москва: РМАПО, 2010. – 168 с.

Пищита А.Н. Юридические риски лекарственной терапии: Руководство для врачей и юристов. – Москва: РМАПО, 2010. – 168 с.

Посібник є першим із серії видань, присвячених медико-правовому регламентуванню надання медичної допомоги в різних галузях медицини. У ньому висвітлено особливості юридичного регламентування медикаментозної терапії, права та обов'язки медичних працівників, юридичну відповідальність медичних працівників за порушення прав пацієнтів на особисту недоторканність. Посібник містить практичні рекомендації для лікарів-інтернів, організаторів охорони здоров'я щодо дотримання медико-правових стандартів медикаментозної терапії. Призначений для лікарів-практиків, організаторів охорони здоров'я, юристів, викладачів, студентів, аспірантів медичних, юридичних освітніх і дослідницьких установ, фахівців, які цікавляться питаннями медичного права, а також для широкого кола читачів.