RSSВерсія для друку
На Львівщині вперше в країні прооперували стравохід за допомогою робота Da Vinci
20.01.2022

Операції потребувала 34-річна пацієнтка з ахалазією стравоходу, тобто порушеннями його функції під час прийому їжі. Таку патологію, за статистикою, мають близько 0,001% людей.

Жінка протягом двох років страждала від болю та дискомфорту, а на час звернення до Лікарні швидкої допомоги Першого ТМО Львова не могла ковтнути води, щоби не спровокувати блювання.

Донедавна єдиним методом повернути жінку до нормального життя була операція з розрізом грудної клітки і черевної порожнини. Та завдяки роботичній системі Da Vinci складне хірургічне втручання нашим лікарям вдалося зробити через чотири маленькі проколи. 

Це дозволило зменшити як травматизм під час операції, так і ризик рецидивів після. «Руки» робота розсікли м'язову оболонку стравоходу, яка й провокувала спазм. Далі сформували антирефлюксну манжетку, щоб вміст з шлунку не потрапляв до стравоходу.

Такий спосіб втручання значно скоротив час реабілітації: уже через день після втручання пацієнтка змогла поїхати додому.

23.05.2022.

Правила отримання меддопомоги та корисні медичні ресурси для українців за кордоном

Громадяни України, які через розпочату росією ...
23.05.2022.

Відправлення українців на лікування за кордон

Майже щоденно Міністерство охорони здоров’я евакуює з ...
12.05.2022.

Роз’яснення МОЗ: у яких випадках українці, які перебувають за кордоном, можуть оформити лікарняний дистанційно й отримати державні соціальні виплати?

МОЗ спростило оформлення лікарняних для переселенців...