RSSВерсія для друку
До Верховної Ради внесено законопроєкт, яким посилюється правовий захист працівників екстреної медичної допомоги
21.12.2021

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №6423, який має на меті удосконалення правового захисту працівників екстреної медичної допомоги під час виконання службових обов’язків.

З початку 2021 року було зафіксовано до сотні нападів на медпрацівників під час виконання ними службових обов’язків. Два медики загинули. За фактами нападів були відкриті кримінальні провадження.

У разі ухвалення проєкту закону до Кримінального кодексу Україну буде додано окрему статтю 350-1 “Погроза або насильство щодо працівника системи екстреної медичної допомоги, який входить до складу бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги”, що посилить відповідальність за напади.

Законопроєкт передбачає:

  • за погрозу вбивством, заподіяння тяжких тілесних ушкоджень по відношенню до працівника екстреної медичної допомоги під час виконання ним службових обов’язків винуватець каратиметься арештом на строк до 6 місяців або обмеженням волі терміном до 3 років;
  • за умисне нанесення побоїв, легких чи середніх тілесних ушкоджень працівнику бригади швидкої допомоги буде встановлено покарання у вигляді обмеження волі на строк від 3 до 5 років або позбавлення волі на той самий термін;
  • за умисне заподіяння тяжкого тілесного ушкодження працівнику екстреної медичної допомоги передбачається позбавлення волі на строк від 5 до 12 років.

Крім того, будуть внесені зміни і до Кодексу України про адміністративні правопорушення: буде посилена відповідальність за хибні виклики бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги.

Так, законопроєкт збільшує розмір адміністративного покарання:

  • за перший такий випадок – від 3,4 тис. грн до 8,5 тис. грн;
  • за другий, вчинений протягом року – від 6,8 тис. грн до 17 тис. грн або громадські роботи терміном від 40 до 60 годин. 

Окремо встановлюється відповідальність для батьків неповнолітніх осіб віком 14 — 16 років — штраф від 850 грн до 1,7 тис. грн або громадські роботи терміном від 20 до 40 годин.

23.05.2022.

Правила отримання меддопомоги та корисні медичні ресурси для українців за кордоном

Громадяни України, які через розпочату росією ...
23.05.2022.

Відправлення українців на лікування за кордон

Майже щоденно Міністерство охорони здоров’я евакуює з ...
12.05.2022.

Роз’яснення МОЗ: у яких випадках українці, які перебувають за кордоном, можуть оформити лікарняний дистанційно й отримати державні соціальні виплати?

МОЗ спростило оформлення лікарняних для переселенців...