RSSВерсія для друку
НСЗУ виплатила понад 95 млн грн на надання допомоги пацієнтам із COVID-19
15.05.2020

НСЗУ підписала договори з усіма 25 центрами екстреної медичної допомоги на надання допомоги пацієнтам із коронавірусом та вже виплатила 95 460 246 грн 18 центрам ЕМД.

Станом на 14:00 14 травня всього 543 заклади подали 666 пропозицій на 4 пакети, які передбачають надання послуг із тестування, екстреної та стаціонарної медичної допомоги пацієнтам з COVID-19. 70 договорів уже підписані.

Тариф на оплату послуг включає доплати медикам у розмірі до 300% до заробітної плати за квітень. Головний лікар, який підписує договір з НСЗУ, бере на себе зобов’язання додаткових доплат медичним та іншим працівникам, які працюють безпосередньо з COVID-19.

Виплати за березень медикам, які працюють з пацієнтами, хворими на COVID 19, в тому числі і надбавки до зарплат, мали здійснюватися з інших джерел, які НСЗУ не адмініструє.

Під час заповнення пропозиції про надання допомоги пацієнтам з COVID-19 заклад зазначає інформацію щодо кількості команд, які залучені до лікування пацієнтів із коронавірусною хворобою.

До команди медпрацівників опорних лікарень входять лікар-анестезіолог, лікар-терапевт або інфекціоніст і ще один фахівець (або лікар – терапевт чи інфекціоніст, або лікар іншої спеціальності, наприклад, акушер-гінеколог у пологовому будинку). Плюс три особи середнього та молодшого персоналу в розрахунку на одного лікаря, оскільки левова частка надання допомоги такими хворими – сестринська, а також догляд за ними.

Оплата від НСЗУ йтиме на кожну команду, задіяну в лікуванні пацієнтів. Оскільки в таких стаціонарах має бути обов’язково забезпечене цілодобове чергування лікарів, тобто щонайменше 4 команди, якщо там є бодай один пацієнт, усі члени команди мають право на передбачені законодавством доплати.

Нагадаємо, постанова, згідно з якою НСЗУ може укладати договори з лікарнями на надання медичної допомоги пацієнтам з COVID-19, набула чинності 5 травня. А вже за 4 робочі дні - 12 травня,  НСЗУ уклала договори і виплатила перші гроші за квітень.

01.06.2020.

Міжнародний день захисту прав дітей

День захисту дітей був заснований у 1949 році за...
29.05.2020.

Які категорії працівників старше 60 років можуть виходити на роботу під час карантину

Постанова уряду про адаптивний карантин передбачає, що...
26.05.2020.

240 млн грн, щоб лікарні виплатили медикам зарплати

Міністерство охорони здоров’я ініціювало перерозподіл...