RSSВерсія для друку
Українці незабаром отримають пакет безоплатних медичних послуг
11.02.2020

Програма медичних гарантій стартує в Україні з 1 квітня 2020 року. Як повідомляють Міністерство охорони здоров’я України та Національна служба здоров’я України, громадяни матимуть можливість отримати пакет безоплатних медичних послуг.

Програма медичних гарантій включає в себе:

  • первинну допомогу,
  • екстрену допомогу,
  • амбулаторно-поліклінічну — це послуги профільного лікаря, до якого направив сімейний лікар;
  • стаціонарну;
  • паліативну медичну допомогу — обслуговування невиліковних хвороб (знеболення, допомога родинам пацієнтів, підтримка життєдіяльності, догляд за пацієнтом);
  • медичну реабілітацію;
  • медичну допомогу у зв’язку із пологами;
  • реімбурсацію – механізм повної або часткової оплати лікарських засобів, що включені до деталізованого опису з бюджету («Доступні ліки»).

Всі послуги з гарантованого медичного пакета будуть повністю безоплатними для українців, адже вони вже заплатили за медичну допомогу зі своїх податків.

Голова комітету ВР з питань охорони здоров’я Михайло Радуцький зазначив, що загалом в рамках програми "Медгарант" з квітня 2020-го безкоштовними для українців будуть близько 50 медичних і діагностичних процедур (зокрема ультразвукове дослідження, рентген-дослідження, біопсія, оперативне лікування інсульту, пологи і ін.). Проте мова йде лише про надання таких безплатних медпослуг у закладах, які підписали угоду з Національною службою здоров’я України. Також цього року збільшено фінансування програми "Доступні ліки" на 3,2 млрд. грн.

Наразі МОЗ та НСЗУ спільно з регіонами працюють над своєчасним втіленням медичної реформи у життя. Про це сказав прем’єр-міністр Олексій Гончарук під час селекторної наради з керівниками облдержадміністрацій. І додав: “Для повноцінного старту другої ланки медичної реформи до 31 січня всі області мали забезпечити автономізацію та комп’ютеризацію медустанов у себе в областях. Лікарні мають бути оснащені необхідним обладнанням, лікарськими засобами, мати лікарів відповідної кваліфікації та рівня практики. Це має бути зроблено до 1 квітня”.

Також Гончарук наголосив, що якщо медичний заклад не відповідатиме вимогам, то Нацслужба здоров’я України не укладатиме договір з таким закладом, а отже лікарня не отримає фінансування. У такому разі кошти на утримання медзакладу буде виділяти місцева влада.

На сьогодні у державі вже автономізовано 97% закладів, що надають спеціалізовану медичну допомогу. Ситуація з рівнем комп’ютеризації та інформатизації закладів вторинного та третинного рівнів надання медичної допомоги дещо гірша.

Щодо ситуації у нашій області, то, як повідомила директор департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА Ірина Кобельська, до медичної реформи готові 75% лікарень.

25.09.2020.

МОЗ закладає у бюджет-2021 підвищення зарплат лікарям та зменшення витрат при лікуванні туберкульозу

Міністерство охорони здоров'я ініціює збільшення...
25.09.2020.

Заявки на виділення коштів для виплати надбавок медикам не подали 450 медзакладів

Заявки до НСЗУ щодо виділення коштів для виплати з 1...
18.09.2020.

МОЗ оновило національний протокол надання медичної допомоги при COVID-19

Нову редакцію протоколу «Надання медичної допомоги для...