RSSВерсія для друку
Круглий стіл «Донорство крові та її компонентів: до питання про нову правову парадигму»
08.12.2018

6 грудня 2018 р. у м. Харкові відбувся круглий стіл, присвячений правовим питанням донорства крові та її компонентів. Організаторами заходи були: ГО «Всеукраїнська асоціація донорства крові та трансфузійної допомоги» та ГО «Фундація медичного права та біоетики України».

Модератором даного заходу виступила Ірина Сенюта – президент ГО «Фундація медичного права та біоетики України», завідувач кафедри медичного права Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, голова Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ. Участь у заході також брала участь виконавчий директор ГО «Фундація медичного права та біоетики України», заступник голови Комітету НААУ Х. Терешко.

Захід включав три панелі: «Баланс інтересів публічного і приватного в сфері донорства крові та її компонентів», «Роль державно-приватного партнерства у сфері донорства крові та її компонентів та механізми його функціонування» та «Особливості діяльності лікарняних банків крові у закладах охорони здоров’я. Роль лікаря-трансфузіолога при надання медичної допомоги пацієнтам». Круглий стіл об’єднав медиків і правників, зокрема членів робочої групи, створеної при Комітеті Верховної Ради з питань охорони здоров’я щодо підготовки законопроекту про донорство крові та її компонентів, професійну громадськість, аби обговорити новели законодавства та актуальні питання донорства, адже на часі прийняття змін до законодавства у цій сфері, в т. ч. зумовлені підписанням Угоди про асоціацію Україна-ЄС. За результатами заходу буде підготовлено резолюцію, яка буде скерована органам влади та іншим компетентним інституціям, для ухвалення рішень у цій стратегічній сфері державного і суспільного життя.

15.02.2019.

Медична освіта: оголошено конкурс на здобуття премій для студентів-медиків

Президія Національної академії медичних наук (НАМН)...
15.02.2019.

Медична допомога онкохворим дітям в Україні буде вдосконалюватися

15 лютого — у Міжнародний день онкохворої дитини, у...
15.02.2019.

В Україні розпочалася підготовка інструкторів з екстреної медицини

В Україні розпочалася підготовка інструкторів...
12.02.2019.

28-ма конференція «Медицина, право та суспільство»

(28 – 29 березня 2019 р., Марібор,...
12.02.2019.

Конференція "Великі дані у фармацевтичному секторі між захистом та прозорістю: можливості та правові виклики"

(27 лютого 2019 р., Базель, Німеччина) Дані в секторі...
12.02.2019.

Європейська програма освіти в галузі прав людини для юристів (HELP) та біоетика

Семінар, на якому буде представлено тренінгову...