RSSВерсія для друку
№ 2a-6501/09/0370 від 16 березня 2009 року. Волинський окружний адміністративний суд (про визнання незаконним та скасування подання про відсторонення від відвідування школи)
Назва справи
№  2a-6501/09/0370 від 16 березня 2009 року. Волинський окружний адміністративний суд                             
Фабула
Обставини справи

Прокурор м.Луцька в інтересах ОСОБА_8, ОСОБА_9,ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13 в особі батька ОСОБА_2 та матері ОСОБА_3 звернувся з позовом до Санітарно-епідеміологічної станції м.Луцька та Луцького району (далі - СЕС м.Луцька та Луцького району) про визнання незаконним та скасування подання НОМЕР_2 від ІНФОРМАЦІЯ_1р. про відсторонення від відвідування загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів НОМЕР_1 зазначених дітей, а також інших дітей, що не отримали щеплень. Позовні вимоги мотивовані тим, що батьки 6-ти учнів школи НОМЕР_1 - ОСОБА_2 та ОСОБА_3, використовуючи своє конституційне право на свободу світогляду, обґрунтовано відмовились від проходження їхніми дітьми профілактичних щеплень, однак СЕС м.Луцька та Луцького району неправомірно було відсторонено вказаних дітей від занять у школі, чим фактично позбавлено їх права на отримання освіти, що гарантується Конституцією України, Конвенцією про права дитини, Загальною декларацією прав людини. Представник прокуратури м.Луцька та позивачі в судовому засіданні позовні вимоги підтримали повністю, зазначивши також, що діти, яких відсторонили від відвідування школи повністю здорові, а тому посилання позивача на можливу шкоду для здоров'я інших, прищеплених дітей, безпідставне. Відповідач у своїх запереченнях з приводу заявлених вимог просить відмовити в задоволенні позову, посилаючись на те, що СЕС діяла в межах та відповідно до вимог чинного законодавства про охорону здоров'я з метою запобігання поширенню інфекційних захворювань. Крім того зазначив, що прийняте ІНФОРМАЦІЯ_1р. подання жодним чином не порушує права відсторонених дітей на отримання освіти, оскільки є тимчасовим заходом, який було встановлено на 6-денний термін, в який необхідно було провести профілактичні щеплення. Представники відповідача в судових засіданнях повністю підтримали заперечення проти позову, зазначивши також, що згідно ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей, оскільки не виконання вимог норм чинного законодавства, які визнають профілактичні щеплення з метою запобігання захворювань на туберкульоз - обов'язковими, може призвести до порушення прав інших людей, в даному випадку, дітей, які навчаються разом з дітьми позивачів, в загальноосвітній школі І-ІІІ ступенівНОМЕР_1
Результат
Рішення по справі

Волинський окружний адміністративний суд вирішив:
Адміністративний позов задовольнити частково. Скасувати подання санітарно-епідеміологічної станції міста Луцька та Луцького районуНОМЕР_2 від 11 листопада 2008 року в частині відсторонення від відвідування школи НОМЕР_1 ОСОБА_8 - учениці ІНФОРМАЦІЯ_3 класу, ОСОБА_9 - учениціІНФОРМАЦІЯ_4 класу, ОСОБА_10- учениціІНФОРМАЦІЯ_4 класу, ОСОБА_11 - учениціІНФОРМАЦІЯ_5класу, ОСОБА_12 - учня ІНФОРМАЦІЯ_6 класу, ОСОБА_13 - учня ІНФОРМАЦІЯ_7 класу. Скасувати наказ загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів НОМЕР_1 від 13 листопада 2008 року НОМЕР_3 в частині відсторонення від навчання ОСОБА_8 - учениці ІНФОРМАЦІЯ_3 класу, ОСОБА_9 - учениціІНФОРМАЦІЯ_4 класу, ОСОБА_10- учениціІНФОРМАЦІЯ_4 класу, ОСОБА_11 - учениціІНФОРМАЦІЯ_5класу, ОСОБА_12 - учня ІНФОРМАЦІЯ_6 класу, ОСОБА_13 - учня ІНФОРМАЦІЯ_7 класу.
Детальна інформація

Рішення  Волинського окружного адміністративного суду в повному обсязі