Назва справи
№  2-2601/2009 від 04 листопада 2009 року Київський районний суд м. Сімферополя
Фабула
Обставини справи

       ОСОБА_1 звернулася до суду із позовом про відшкодування моральної шкоди до Сімферопольської Центральної районної клінічної лікарні. У обґрунтування позову позивач вказує, що 03.03.2008р.  вона народила дитину, у зв'язку із чим перебувала під систематичним наглядом  лікаря – гінеколога.  Згодом вона звернулася до медичної установи з приводу підозри на ще одну вагітність.  
Лікар Донської поліклініки порекомендувала придбати тест на вагітність. Згідно свідчень тесту - вагітність була відсутня.
Знаючи про те, що тест може показати невірні відомості, позивачка повторно звернулася до лікаря з проханням обстежувати її, але за результатами обстеження лікар не встановив наявність вагітності, її направили в Сімферопольську районну клінічну лікарню.
Відвідавши лікаря - гінеколога Сімферопольської районної клінічної лікарні, позивачка вказала на вірогідність своєї вагітності, пояснивши лікарю, що дана вагітність не запланована, оскільки їй необхідно закінчити навчання, стан здоров'я після народження дитини не покращав, скрутне матеріальне становище та інші обставини не дають їй можливості народити ще одну дитину. Лікар навіть не обстежив її, повідомивши , що вона не вагітна і направила на калькоскопію у зв'язку з післяродовим захворюванням (ерозія).
  7 серпня 2008р. ця процедура була проведена, і вже 13 серпня 2008р. були отримані аналізи, призначене лікування. 29 вересня 2008р. їй було призначено прийти на прийом до лікаря, але і в цей раз її не обстежили.
  Через три дні вона разом з своїм чоловіком вирішила звернутися до іншого лікаря для встановлення точного діагнозу за наслідками якого їй було встановлено вагітність 23 тижні. Вона – позивачка по справі відразу ж звернулася до завідувача пологового відділення з проханням провести штучні роди, однак отримала  відмову. Згодом завідувач полового відділення повідомила, що позивачці необхідно з'явитися на комісії у зв'язку з тим, що там вирішується питання про встановлення особи винної у невчасному виявленні діагнозу.
  Комісія в своєму висновку вказала, що невчасне встановлення діагнозу - вагітність - є лікарською помилкою і в усній формі порадили залишити дитину в пологовому будинку.

Результат
Рішення по справі

Київський районний суд м. Сімферополя вирішив:
ОСОБі_1 в позові до Сімферопольської Центральної районної клінічної лікарні про стягнення моральної шкоди в розмірі 30 000 грн. відмовити
Детальна інформація

Рішення Київського районного суду м. Сімферополя в повному обсязі